KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088085
*
nr 1408 8085
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 72, skogsmotiv. Olja på duk, 31x78cm, yttermått inklusive ram: 50x98cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 19:49:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 18:55:58
1
200 kr
19/7 19:40:06
2
200 kr
19/7 19:40:06
1
200 kr (Budbetjänt)
19/7 19:44:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1408 8085
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 72, skogsmotiv. Olja på duk, 31x78cm, yttermått inklusive ram: 50x98cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 18:55:58 | 1 | 200 kr |
19/7 19:40:06 | 2 | 200 kr |
19/7 19:40:06 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/7 19:44:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30